Půjčka na auto se využívá pokud si chcete půjčit na nové osobní či nákladní auto a chcete aby auto bylo ve vašem vlastnictví (například u leasingu patří auto leasingové společnosti). V článku více o půjčce na auta.

Auto je nutnost – proto je půjčka na auto

Auta se postupem času, staly téměř nepodstradatelná. Auto je důležitý například pro ježdení do práce. To je důležité hlavně u lidí z vesnic, kde je jezdí málo autobusy či vlaky. V takovém případě je auto nutnost. Někdy se však stařé auto rozbije a my nemáme našetřené peníze a potřebujeme nové auto, abysme mohli jezdit do práce. Řešením může být i nějaká půjčka na auto.

Leasing či půjčka na auto

Hodně lidí má dilema jestli je výhodnější leasing na auto nebo půjčka na auto. U leasingu zůstává v majetku leasingové společnosti, to se hodně lidem nelíbí a více se jim zamlouvá nějaká půjčka na auto. Kdy auto bude hned po koupi v jejich osobním vlastnictví. To je věc kvůli které je půjčka na auto stále oblíbenější a získává si nové a nové klienty.

Půjčka na auto – havarijní pojištění

Půjčka na auto je většinou koncipována tak, že si musíte povinně platit havarijní pojištění. Aby se v případě havárie mohla z toho zaplatit škoda, která vznikla na autě.

Půjčka na auto – potřebujete vůbec nové auto

Koupě nového auto je patří mezi pasiva. Protože dále budete do auta lít jen další peníze a žádné peníze vám nevynese(tedy pokud nebudete dělat taxikáře atd.)